ČSHAK, z.s.

Český svaz hádankářů a křížovkářů, z. s. je zájmovou organizací, která byla založena v roce 1968. Svaz pořádá řadu řešitelských i autorských korespondenčních soutěží a organizuje přebory v řešení hádanek, křížovek a logických úloh. Pořádá Mistrovství České republiky jednotlivců i týmů v řešení křížovek a hádanek a spoluorganizuje Mistrovství České republiky v řešení logických úloh. Podílí se na vydávání časopisu Křížovka a hádanka a pro své členy připravuje křížovkářské pomůcky a metodické materiály. Je jedním ze zakladatelů Mezinárodní hádankářské federace. Noví zájemci o členství ve ČSHAK jsou vítáni.
 
Sfinga křížovka

Barevný luštitelský čtrnáctideník určený pro chytré luštitele, kteří si touží procvičit mozek a kterým nestačí běžné křížovky v denním tisku. Najdete v něm křížovky všech možných odrůd včetně oblíbených celostránkových, kreslené vícesměrky a rozmanité soutěže o ceny.
Sagax, s.r.o.

Vydavatelství Sagax vydává křížovkářské časopisy Křížovky pro potěšení, Velký křížovkářský třesk, Křížovky od Křižáka, Křížovky plné fórů, Křížovky plné fórů speciál a Nové křížovky. Všechny křížovkářské časopisy obsahují řešení nesoutěžních křížovek ve formě kompletně vyplněných obrazců, díky tomu jsou vhodné jak pro začínající luštitele, tak i pro ty zdatnější. Portfolio titulů vydavatelství Sagax doplňují dva časopisy pro milovníky sudoku: Sudoku pro potěšení a Sudoku pro potěšení speciál.
Vladimír Jemelík - JLA

Kompletní servis pro soutěžící v Jemelíkově luštitelské akademii. Zadání jednotlivých kol, podrobná řešení, výsledky, ohlasy a řada pomůcek. Aktivní tvůrčí propagace křížovek, českých slovních hádanek a logických úloh. Křížovky jako slovesná, ale i jako výtvarná díla.